טיפים לווינדוז 7: מחלקים את התצוגה על פני כמה מסכים

בין אם אתם אנשי עסקים או סטודנטים, בוודאי מצאתם את עצמכם יושבים ברגע האחרון מול הנייד מנסים לסיים את המצגת למחר. יש לכם אקסל עם נתונים, הדפדפן פתוח וכך גם הוורד -  ואת הכל צריך כדי להכניס את החומר למצגת. אחרי חצי שעה של עבודה אתם הולכים לאיבוד בים של מסכים ומסמכים וכלום לא מסתדר. פיתרון: מחירי המסכים כיום צונחים, אז למה לא לחבר מסך נוסף ולחלק את התצוגה?

קיימים מצבים שבהם יעיל יותר להציג נתונים אלה ואחרים על מסכים נפרדים. למשל, במסך אחד תציג את הנתונים שאתה צריך בטבלת אקסל ובמסך אחר תוכל להכניס אותם לתוכנה סטטיסטית. או שמסך אחד יראה לך את התמונה המקורית ובמסך השני תראה את התוצאות לאחר עיבוד התמונה בתוכנה גרפית. ולמה לעצור שם? אם המחשב שלך מצויד בהתקן מתאים תוכל להתקין עד 9 מסכים במחשב אחד. אחד להציג את שערי המט"ח, שני להציג את מניות התלטק, מסך שלישי למניות הנאסד"ק, מסך רביעי לבורסה היפנית, בחמישי את פייסבוק ובשישי את וואלה חדשות... יש לך עוד ארבעה מסכים? תחשוב לבד מה אתה רוצה להציג בהם.

ריבוי מסכים אפשרי על ידי מערכת ההפעלה, אתה רק צריך את החומרה המתאימה.

הצגת שולחן העבודה על גבי שני מסכים

  • חברו את המסך הנוסף אל השקע המתאים

  • לחצו התחל, לוח הבקרה, מראה והתאמה אישית, תצוגה, כוונן רזולוציה.

  • לחצו אתר במידה והצג לא זוהה. המסך השני יהבהב לכמה שניות ואז תראה על הצד השני את אותה תמונה שנמצאת על הצג הראשון.

  • לחצו על זהה כדי להציג את מספרו של כל צג: 1 לצג הראשון ו- 2 לצג השני. תהליך הזיהוי נעשה כדי שלכל מסך נוכל לקבוע הגדרות משלו, כגון רזולוציה. במידה ו- Windows 7 לא זיהתה נכון את סדר המסמכים, ניתן לשנות על ידי גרירה.

כעת ניתן לבחור כיצד שני המסכים יתנהגו: האם אנו רוצים לשכפל את מה שאנו רואים על המסך? או אולי להרחיב את המסך כך שנוכל "לזרוק" חלונות שונים למסך השני ובכך למשל לראות Facebook  בצג אחד ובצג האחר לעבוד? יש גם אפשרות לעבוד רק עם צג אחד ואת הצג השני לכבות.

חיבור מקרן למחשב נייד

היום הגדול הגיע, המצגת מוכנה על המחשב הנייד ועכשיו צריך להדגים לכולם, אם יש בסביבה מקרן, העסק יכול להיות פשוט מאוד.

  • לחץ התחל, לוח הבקרה, מחשב נייד, מרכז הניידות של Windows או לחצו Win + P

  • בחרו התחבר למקרן ולפניכם יוצגו מספר אפשרויות להתנהגות המקרן והמסך במחשב הנייד שלכם.

  • בחרו את האפשרות המתאימה לך.

רוצים עוד טיפים? כנסו לבלוג של ארז צארום