calcalist
Updated: Tue, 25 May 2010 17:40:09 GMT | By אסף גלעד, calcalist

אתר לכל פועל: וויקס מתחילה בגיוס כדי להכפיל את גודלה

חברת הסטארט־אפ התל־אביבית הצליחה להפוך את בניית האתרים לפשוטה יותר מאי פעם - וגם לעשות מזה כסף. בניסיון להרחיב את המהפכה הזו היא תחל בחודש הבא בגיוס של 100 עובדים


אתר לכל פועל: וויקס מתחילה בגיוס כדי להכפיל את גודלה

מימין נדב יואב ו אבישי אברהמי חברת וויקס

בינואר האחרון התקבל בחברת הסטארט־אפ התל־אביבית וויקס (Wix), המפתחת טכנולוגיה לבניית ועיצוב אתרי אינטרנט, אימייל מסקרן ממרוקו. הכותב, דן דריסקול (24), היה צעיר אמריקאי שהתנדב לארגון "צבא השלום" והוצב לסייע לכפריים העניים באיט בוגמז (Ait Bougmez) - עמק מבודד בלב הרי האטלס שבמרוקו.

מדובר במקום מנותק לחלוטין: הכביש הראשון בעמק נסלל ב־1999, החשמל הגיע לראשונה ב־2003, והחיבור לאינטרנט הגיע רק לפני ארבע שנים. אבל דריסקול ראה את הפוטנציאל הכלכלי הגלום בעמק ובכפר מגוריו אגוּטי, שהצמיח קהילה מפותחת של אומני גילוף בעץ. הוא אסף 26 מתושבי הכפר והעביר להם סדנה מאולתרת בבניית אתרים. כשנדרש לבחור לשם כך בטכנולוגיה, דריסקול בחר בטכנולוגיה של וויקס - פשוט כי היא בחינם. "באופן זה, הזכות להקים אתר אינטרנט הופכת לנחלת הכלל, ולא נשמרת לקומץ בעלי אמצעים שמסוגלים להוציא הון על עיצוב ואחסון אתרים", הוא כתב בבלוג שלו.

היום באתרים שפיתחו האומנים מאגוּטי נמכרים עשרות פסלי עץ בכל העולם. אתרים אחרים מאותו הכפר ומהכפרים סביבו מושכים תיירים לסיורים מודרכים בנופים הבתוליים של עמק איט בוגמז. מי שיצטרפו לסיור יגלו שהאכסניות שבהן ילונו עשויות כותלי בוץ וגגות בוץ - אבל במרכזן עומד מחשב. "זו הדרך שבה האינטרנט שוברת את תקרת הזכוכית של העוני", כתב דריסקול.

3.7 מיליון משתמשים

"כל אחד יכול לקנות פרסומת בגוגל, אבל לא כל אחד יכול לבנות אתר טוב שיכול להתחרות באתרים גדולים ממנו", אומר ל"כלכליסט" אבישי אברהמי, מנכ"ל ומייסד וויקס. כשאברהמי מתרגש מהעובדה שוויקס משרתת מהפכה גלובלית של נגישות, הוא נשמע לפרקים כמו ארגון צדקה - אלא שבשנה האחרונה וויקס הפכה גם לחברה מכניסה. על פי ההערכה, מאז שהשיקה את המוצר שלה בסוף 2008 היא הכניסה עשרות מיליוני דולרים. חברת המחקר IVC מעריכה כי בשנה האחרונה הכניסה החברה 25 מיליון דולר, רובם מלקוחות פרימיום. החברה, המעסיקה כיום כ־90 עובדים, צפויה לגייס בחודשים הקרובים 100 עובדים חדשים. ההצלחה הכלכלית, עם תוכניות הגדילה המסיביות, הביאה את המשקיעים של וויקס - קרן מנגרוב, בסמר - לצרף את קרן בנצ'מרק לסבב השקעה בן 10 מיליון דולר, סיבוב שמביא את כלל ההשקעה בחברה ל־26 מיליון דולר מאז היווסדה ב־2007.

מספר המשתמשים של וויקס מגיע ל־3.7 מיליון, בהם מאות אלפי משתמשים בתשלום. לפי הסטטיסטיקה שפרסמה החברה, 12 אלף משתמשים חדשים מפתחים אתר. האתרים הפופולריים שונים מאוד זה מזה: מאתר של זמרת אופרה, דרך אתר לאספקת שירותים משפטיים לבעלי עבירות מהירות, ועד לאתר עיצוב התכשיטים הרשמי של אילנה אביטל. מרבית האתרים הוקמו על ידי עסקים קטנים או אפילו עצמאיים: צלמים, מעצבים, סוכני נדל"ן ואפילו דוגמניות. "אם אתה מחפש יצירתיות, תסתכל על האתרים שנבנים כאן", אומר אברהמי.

יש אתרים שאתם לא מאפשרים להעלות לרשת?

"כמובן. על פי חוקי האינטרנט, שירותי אחסון אתרים לא חייבים לעקוב אחר כל אתר ואתר, אבל אנחנו מקבלים דיווחים על אתרים לא נאותים ומורידים אותם מיידית - למשל, אתרי השמצה, אתרים שכוללים תמונות של אנשים ללא הסכמתם או אתרים גזעניים".

ההכנסות מגיעות מבעלי אתרים מסחריים, המשלמים 10 דולרים לחודש כדי להוריד את האזכורים לוויקס מדף הבית וכדי לרכוש דומיין משלהם (ולא על גבי השרת של וויקס). לאלה שמעוניינים להקים אתר מסחר אלקטרוני וויקס מאפשרת להפעיל חשבון פייפאל, בלי לגבות עמלות מעסקאות. "היינו יכולים לגבות יותר כסף, ואני לא חושב שהיינו מפסידים הרבה לקוחות בגלל זה", אומר אברהמי. "אבל מעצב אתרים, שאותו אנחנו באים להחליף, לא היה מתערב בעסקים שלך; וכך גם אנחנו לא מעוניינים להרוויח מפעילות המסחר האלקטרוני שלך. את מרבית המאפיינים אנחנו נותנים בחינם, כדי להשיג תפוצה מקסימלית".

מתמקדים במאסות

את וויקס הקימו האחים אבישי ונדב אברהמי, עם גיורא (גיק) קפלן, ב־2007. "רצינו להקים סטארט־אפ, לקחנו 17 רעיונות והתחלנו לסנן אותם", מספר אברהמי. את הכיוון נתן האח נדב, שעבד כמפתח אתרים עצמאי ופיתח שפת תוכנה שמזכירה את הרעיון שבבסיס וויקס. לחברה יש מספר מתחרות, בהן Wimbly, Webs.com ו־Yola.


כיום מתאים הפתרון של וויקס בעיקר למשתמשים פרטיים ולעסקים קטנים. לחברה אין מודלים שמותאמים לאתרי מסחר אלקטרוני גדולים המכילים עשרות מיליוני משתמשים בבת אחת. "חברות הענק אף פעם לא ישתמשו בפתרונות חיצוניים כמו שלנו", מסביר אברהמי. "היעד שלנו איננו להתרחב למגזר של עסקים כבדים יותר, אלא לפנות ליותר ויותר לקוחות מהסוג שאותו אנו משרתים היום. הגידול שלנו יתבטא בהוספת מאפיינים רבים יותר שיצטרפו לכלי העבודה הקיימים, ובהפיכת תהליך בניית האתר לפשוט יותר. הגיוס הגדול בפניו אנחנו עומדים יאפשר לנו לגדול בצורה זו, ובמקביל לשמור על קשר עם יותר בעלי אתרים".

0‏‏תגובות
גלול למעלהגלול למטה

בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק