על נשיאים, בננות, סקייטבורד והשטן

פליי play אובמה

אוהבים קליפים מטורפים, מאמרים מבריקים ומוזרויות-רשת? הירשמו לניוזלטר Play (תיבה שמינית) ייתכן שהבחנתם - או אולי נתקעתם בפקקים האימתניים - שנשיא ארה"ב ברק אובמה נחת היום בישראל. זהו הביקור הראשון שלו בארץ כנשיא, וגם אני בחרתי לקדם את פניו במתנה קטנה שהכנתי בשבילו.

1. האם אובמה הוא השטן?
השבוע שודר בארה"ב הפרק השלישי בסדרה "התנ"ך" בערוץ ההיסטוריה. ומה אתם יודעים, יש שם שחקן בשם מוהמן מהדי קוואזני שקצת דומה לאובמה. והוא משחק את השטן. וזה הספיק כדי לחולל מה שנהוג לכנות "סערה ברשת". צירוף מקרים? לא אם אתם שואלים אותי!

2. אובמה רמיקסד אמור לי, מיסטר פרזידנט - מה ישראלי בעיניך? אולי רמיקס של נוי אלוש לראיון של יונית לוי עם הנשיא שמתפרסם דקה לפני שהוא מגיע לביקור ההיסטורי בישראל? כן, כן, בהחלט. למרות שהייתי שמח אם אובמה היה מקבל את רצונו, ואכן היה זוכה לבלות איתנו בפאב בתל אביב.

3. הבננה של אובמה סיסטר דבורה, דוגמנית, מגישת טלוויזיה וזמרת ממדינת גאנה, הקליטה שיר שפזמונו מורכב מהמלים "דוד אובמה, דוד אובמה, אני אוהבת את מימדי הבננה שלך, האם אוכל להעניק אותה לקוף שלי? הוא ישמח כל כך". ממש, ממש כך. למרות העיתוי המחשיד של יציאת השיר סמוך למועד הבחירות הקודמות, הזמרת טוענת בתוקף שמדובר בדוד אובמה אחר, ולא בנשיא ארה"ב. אני מאמין לה.

4. יותר עצוב מאפיפיור על סקטים מה קורה כאשר נשיא אמריקאי נכנס לאולם בגלישה על סקטבורד, ועוד בכנס שעוסק בסוגיות של בטחון גרעיני בינלאומי? הסרטון אולי מזויף, אבל כן, אני מרגיש מאוד בטוח עכשיו.

5. בעט, אובמה, בעט כן, כן – זה ישן, זה מזויף, אני יודע. ועדיין, וואו. ברק אובמה על חד קרן מחזיק בחרב אור ורובה קשת. הטיעון שלכם לא רלוונטי.